GórnictwoProdukcja i maszyny

Zapotrzebowanie na węgiel rośnie – wynika z analiz

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Zapotrzebowanie na węgiel rośnie – wynika z analiz

Według badań firmy GlobalData światowa produkcja węgla w latach 2021-2025 będzie oscylować na poziomie blisko 9 mld ton. Największy udział w wydobyciu surowca będą miały Indie. 

Mimo spadku zapotrzebowania na węgiel w 2020 r., który wynosił w pierwszym kwartale 3,5 proc., a w drugim prawie 6 proc. w najbliższych latach możemy spodziewać się wzrostu jego wydobycia. GlobalData – jedna z największych firm zajmujących się analizą danych prognozuje, że w przeciągu najbliższych czterech lat produkcja węgla będzie wzrastać o 2,3 proc. rocznie, co oznacza, że w 2025 r. będzie ona wynosiła 8,8 mld ton (7,6 mld t węgla kamiennego i 1,2 mld t koksowego). 

Najwięcej wydobywać będą Indie (1,2 mld ton w 2025 r.), kolejne będą Chiny, Indonezja, Australia i RPA, których łączna produkcja ma wynieść w 2025 r. blisko 5,5 mld ton. W przypadku samych Chin wzrost ten wyniesie ok. 2,5 proc. Jak się okazuje, spowodowane koronawirusem spowolnienie na rynku węgla szybko przeszło do historii i w najbliższym czasie możemy spodziewać się sporego odbicia.

Źródło: materiały prasowe

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*