Budownictwo

Nowoczesne rozwiązania w budownictwie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Nowoczesne rozwiązania w budownictwie

Artykuł sponsorowany

Branża budowlana i budownictwo to bardzo prężnie rozwijające się gałęzie przemysłu i biznesu. Nie są to jednak branże łatwe i przewidywalne. Ciągłe zmiany i nowe technologie  sprawiają, że budownictwo cały czas idzie do przodu i stawia przed przedsiębiorcami coraz to nowe wyzwania. Przedstawiamy kilka nowoczesnych rozwiązań stosowanych obecnie w budownictwie.   

Liniowe odwodnienia betonu   

W miejscach takich, jak garaże, altany, parkingi czy warsztaty, obecna jest zazwyczaj wilgoć, która wpływa na stan posadzki. Odpowiednie odprowadzanie nadmiaru wody z posadzki betonowej zapewnia trwałość powierzchni i bezpieczeństwo jej eksploatacji. Liniowe odwodnienia betonowe są obecnie najszybszą i najskuteczniejszą metodą na wykonanie odwodnienia na specjalnych powierzchniach. Nacinane odwodnienia nie sprawiają żadnych problemów w czyszczeniu, a posadzka po wykonaniu nacięć nadal tworzy jednolitą całość, dlatego nie jest w żaden sposób mechanicznie osłabiona. Nacinane odwodnienia liniowe są nieporównywalnie trwalsze od konkurencyjnych propozycji dostępnych na rynku. Opcja ta nie wymaga serwisowania i nie wiąże się z generowaniem dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją. Rozwiązanie to zapewnia trwałość posadzki, nawet w bardzo wymagających warunkach czy w specyficznym środowisku, na przykład przy polewaniu podłogi betonowej wodą lub wysokiej wilgotności w pomieszczeniu.   

Lakierowanie i malowanie proszkowe  

Malowanie proszkowe można wykorzystywać na elementach wykonanych ze stali, aluminium, żelaza albo na powierzchniach ocynkowanych. W tym celu stosuje się specjalne farby proszkowe o bardzo różnorodnych cechach, jeśli chodzi o kolorystykę i wykończenie. Farbę w formie proszku nakłada się, nawet bez wcześniejszego pokrycia podkładem, na wybrane, oczyszczone i odtłuszczone wcześniej, metalowe elementy. Naelektryzowane cząsteczki proszku utrzymują się na przedmiotach dzięki wykorzystaniu energii i napięcia elektrostatycznego. Pomalowane przedmioty umieszcza się następnie w piecu, gdzie w temperaturze 180-200 stopni Celsjusza proszek topi się i w ten sposób przybiera postać lakieru. Do malowania proszkowego wykorzystuje się farby bardzo różnego rodzaju. W zależności od specyfiki malowanych przedmiotów stosuje się środki poliestrowe, epoksydowe lub poliestrowo-epoksydowe.   

Nowoczesny sposób wyszukiwania inwestycji budowlanych  

Branża budowlana, to nie tylko stawianie budynków, lecz także obrót nimi i inwestycje w nowe konstrukcje. Dzięki nowoczesnym technologiom, Internetowi i sprawnej komunikacji właściwie z każdym człowiekiem na Ziemi, inwestowanie w nieruchomości staje się coraz łatwiejsze. Na stronie kompasinwestycji.pl znajdziesz wiele informacji na temat branży budowlanej oraz planów na przyszłość w tym przemyśle.  

Zdjęcie główne: pexels.com/Olga Lioncat

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*