Bezpieczeństwo

Jak zabezpieczyć biurowe rzeczy przed kradzieżą?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zabezpieczyć biurowe rzeczy przed kradzieżą?

Artykuł sponsorowany

W biurze bardzo często znajduje się wiele wartościowych rzeczy. Jest to przede wszystkim sprzęt elektroniczny, ale również ważne dokumenty. Żeby mieć pewność, że wszystko, co znajduje się w przestrzeni biurowej, jest bezpieczne, należy to dokładnie zabezpieczyć. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Odpowiednie drzwi

Pierwszą rzeczą, nad którą warto pomyśleć, są drzwi antywłamaniowe. W biurach najczęściej przechowywane są komputery, laptopy czy drogie meble, ale także inne drogocenne rzeczy. W zależności od branży, którą zajmuje się biuro, należy chronić mienie różnego rodzaju. W każdej sytuacji jednak to właśnie drzwi stanowią pierwszy cel potencjalnego złodzieja. Zwykłe drzwi mogą zostać rozbite czy rozbrojone przez włamywaczy znacznie szybciej, wystarczy tu odrobina siły.

Dlatego właśnie warto jest kupić drzwi antywłamaniowe, które różnią się od zwykłych poziomem wytrzymałości. Drzwi do biura powinny mieć atestowane zamki, najlepiej wieloryglowe, a także grubą blachę i bolce antywyważeniowe. Osłony zawiasów ochronią drzwi przed włamaniem i uniemożliwią złodziejowi wejście do środka.

Zabezpieczenie okien

To kolejny sposób, którędy potencjalni włamywacze mogą próbować dostać się do biura. Niezależnie od piętra, na którym znajduje się biuro, okna powinny być szczelnie zamknięte. Producenci oferują specjalne okna antywłamaniowe, które mają dodatkowo wzmocnioną trwalszymi materiałami ramę oraz szkło, którego zbicie jest niemal niemożliwe.

Warto jest również postawić na rolety antywłamaniowe, którymi można sterować automatycznie. Niektóre z nich posiadają też wbudowany alarmowy system, który poinformuje użytkowników biura o próbie włamania, jeśli do takiej dojdzie. Mają twardą i żelazną budowę, dzięki czemu są skuteczną ochroną przestrzeni biurowych.

Technologia antywłamaniowa

Biuro warto jest również zaopatrzyć w system monitorująco-alarmowy. Dzięki temu można mieć całodobową kontrolę nad stanem biura. Warto postawić na taki system, który pozwoli mieć podgląd na to, co dzieje się w biurze, przez cały czas, na przykład w smartfonie. Dobrym rozwiązaniem może również okazać się korzystanie z usług zewnętrznych firm ochroniarskich. Oferują one swoją pomoc przez całą dobę, dzięki czemu możemy liczyć na ich natychmiastową reakcję. To duża zaleta zwłaszcza wtedy, kiedy złodziejom uda się już dostać do środka, ponieważ mogą zostać powstrzymani przed ucieczką.

W biurze, w którym znajdują się drogocenne sprzęty i ważne dokumenty, powinien znajdować się sejf. Można zdecydować się na tradycyjne rozwiązanie w postaci sejfu na ścianę, ale również postawić na przykład na sejf na komputer.

Równie istotnym jest odpowiednie zabezpieczenie danych osobowych i wszelkiego rodzaju dokumentów, które znajdują się na dyskach twardych. Tutaj z pomocą przychodzą profesjonalni informatycy, którzy zabezpieczą system w biurze. Wówczas mamy zwiększoną pewność, że żadne istotne informacje o klientach i o samej firmie nie trafią w niepowołane ręce.

Miejsce na dokumenty

Jeżeli posiadamy dużą ilość dokumentów w formie papierowej, warto stworzyć archiwum. Dobrze, jeśli będzie znajdowało się w osobnym pomieszczeniu, najlepiej chronione wyżej wspomnianymi elementami, czyli drzwiami i oknami antywłamaniowymi.

Wejście do takiego miejsca powinno mieć rzetelny system kontroli dostępu, który rejestruje każde wejście i wyjście. Warto każdemu pracownikowi przydzielić osobny klucz, dzięki któremu będzie można sprawdzić, kto kiedy wchodził do pomieszczenia. Pozwoli to zwiększyć poziom kontroli i zadbać o bezpieczeństwo dokumentów.

Zdj. główne: Tobias Tullius/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*