Aktualności

Jak ograniczenie produkcji CO2 może wpłynąć na biznes?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak ograniczenie produkcji CO2 może wpłynąć na biznes?

Dwutlenek węgla jest bezbarwnym gazem bez zapachu, który jest wykorzystywany w wielu różnych gałęziach przemysłu. W ostatnim czasie pojawił się kryzys związany z zablokowaniem produkcji nawozów azotowych – zapasy CO2 maleją. Niedobór dwutlenku węgla może mieć paraliżujący wpływ na wiele różnych branż.

Brak dwutlenku węgla – problem dla wielu gałęzi przemysłu

Dwutlenek węgla jest gazem wykorzystywanym głównie w przemyśle spożywczym, ale nie tylko. Jego kurczące się zasoby mogą spowodować poważne problemy w wielu dziedzinach. Taki stan rzeczy jest wynikiem ogromnego wzrostu cen gazu ziemnego, przez co producenci nawozów azotowych znacząco ograniczają produkcję tego materiału.

W efekcie coraz ciężej jest o dostawy CO2. Gaz ten jest przede wszystkim ważnym surowcem w branży piwowarskiej, mleczarskiej, mięsnej i w produkcji napojów gazowanych. Paraliż którejkolwiek z tych gałęzi poza wzrostem cen żywności, lawinowo pociągnie za sobą w dół inne biznesy – bezpośrednio odbije się to także na producentach opakowań, restauratorach itp. Czego można się spodziewać? Z pewnością ogromnego wzrostu cen oraz ciężkich czasów dla wielu branż.

Zdj. główne: Matthias Heyde/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*