Magazyn i logistyka

e-Toll będzie opóźniony. Kiedy będzie start systemu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
e-Toll będzie opóźniony. Kiedy będzie start systemu?

System e-Toll został opóźniony, jednak politycy już zapowiedzieli, kiedy ma ruszyć. Na razie można się już rejestrować.

Podczas niedawnej konferencji prasowej Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że system e-TOLL zostanie uruchomiony w pierwszej połowie czerwca. Od 25 maja 2021 roku przedsiębiorcy mogą już rejestrować pojazdy do nowego systemu. Mogą to zrobić za pomocą etoll.gov.pl lub e-Urząd Skarbowy. Do końca maja strona rządowa ma też udostępnić aplikację na smartfony, dzięki której możliwe będzie korzystanie z systemu. Już teraz można korzystać z pomocy pod numerami  800 101 101 lub 22 521 10 10.

System e-TOLL ma zastąpić obecne viaTOLL. System e-TOLL ma być nowocześniejszym systemem wykorzystującym geolokalizację pojazdu, który na tej podstawie będzie pobierać opłaty. 

Kierowcy korzystający z autostrad będą mieli możliwość skorzystania z elektronicznego biletu autostradowego lub systemu e-TOLL. Ten pierwszy będzie obowiązywał w danym czasie i na danym odcinku określonym przez kierowcę i będzie można go kupić na stacji benzynowej lub w kiosku. Dzięki takiej możliwości nawet kierowcy bez smartfonów będą mogli poruszać się po płatnych autostradach.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*