Inwestycje

Jak zagospodarować teren przed firmowym budynkiem?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zagospodarować teren przed firmowym budynkiem?

Artykuł sponsorowany

Siedziby firm są miejscem, w którym gromadzi się mnóstwo osób jednocześnie. Z tego powodu przed takim budynkiem musi znajdować się co najmniej kilka elementów, które ułatwią pracownikom nie tylko poruszanie się w jego okolicy, lecz także samo dotarcie na miejsce. Oto kilka pomysłów na to, jak zagospodarować teren przed budynkiem firmowym. 

Parking dla samochodów i nie tylko  

Wiele osób preferuje dojazd do pracy swoim samochodem osobowym. Aby ten dojazd był wygodny i nie sprawiał problemów już po dotarciu do firmy, niezbędny jest parking. W dużych miastach standardem jest deficyt miejsc parkingowych, przez co biura, zwłaszcza te znajdujące się w centrum miasta, sprawiają pracownikom wiele problemów przy poszukiwaniu miejsca na samochód. Co najmniej fragment przestrzeni przed biurowcem powinien być przeznaczony na parking dla pracowników.

By uniknąć wykorzystywania tych miejsc parkingowych przez osoby niepożądane, niezatrudnione przez firmę, warto wymalować na nich koperty z oznaczeniem, że parking przeznaczony jest wyłącznie dla pracowników.

Poza samochodem, drugą bardzo popularną metodą na dojazd do firmy jest rower. Wiaty rowerowe są potrzebne przed firmą, by rowery pracowników były odpowiednio zabezpieczone podczas pracy. Pozostawianie swojego jednośladu przypiętego do drzewa lub słupa na ulicy nie jest najbardziej optymalne i nie zabezpiecza przed kradzieżą tak, jak pozostawienie go w firmowej wiacie. 

Estetyczna przestrzeń przed wejściem

Wygląd przestrzeni przed siedzibą firmy jest niejako jej wizytówką. Warto więc zadbać o to, by wyglądała ona estetycznie. Ponadto równy bruk przed budynkiem ułatwia pieszym dotarcie do niego i zapobiega niebezpiecznym sytuacjom, na przykład potknięciom czy poślizgnięciom. Na stronie https://stylowybruk.pl/ możesz poszukać inspiracji do urządzenia przestrzeni przed firmą oraz znaleźć idealne materiały do zrealizowania swoich pomysłów.

Oprócz bruku, przed budynkiem powinno znaleźć się też trochę zieleni. Krzewy, drzewa czy rabaty z kwiatami zdecydowanie dodadzą przestrzeni elegancji i klasy. 

Strefa wypoczynku dla pracowników

Przed firmą może znaleźć się też tak zwana chill strefa, czyli miejsce, w którym pracownicy będą mogli spędzić swoją przerwę i odpocząć na świeżym powietrzu. Leżaki, hamaki, stoliki oraz parasole to idealne elementy do stworzenia takiej przestrzeni. To zawsze bardzo miły i doceniany przez zatrudnionych gest ze strony firmy.

W ciepłe miesiące pracownicy niezwykle chętnie spędzają czas w takich miejscach, wychodzą do chill strefy, by na świeżym powietrzu zjeść posiłek lub przewietrzyć się po kilku godzinach spędzonych w klimatyzowanym pomieszczeniu ze sztucznym oświetleniem. Przestrzeń do wypoczynku przed firmą jest bardzo efektywna, jeśli chodzi o zwiększenie produktywności pracowników, ponieważ wypoczynek na świeżym powietrzu jest bardziej skuteczny i przyjemniejszy. Dzięki takiemu zagospodarowaniu przestrzeni firma stanie się przyjaźniejsza dla zatrudnionych i może funkcjonować w bardziej efektywny sposób.

Przestrzeń przed budynkiem firmowym może być wykorzystana na różne sposoby, jednak elementy, takie jak bruk oraz parking, są niemal obowiązkowe. Dzięki przemyślanemu i sensownemu zarządzaniu powierzchnią należącą do firmy, możesz w bardzo dużym stopniu ułatwić swoim pracownikom codzienność w pracy.

Zdj. główne: Fredrik Solli Wandem/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Gemma 03.02.2022

    W dużych miastach podróż do pracy samochodem jest koszmarem, dlatego myślę, że montaż stojaków rowerowych nie tylko w przestrzeni publicznej, ale i przed firmami to super inicjatywa i każda firma powinna o tym pomyśleć, zwłaszcza że ekologia staje się coraz ważniejsza.