Inwestycje

Czy warto zlecić zarządzanie nieruchomością firmie zewnętrznej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Czy warto zlecić zarządzanie nieruchomością firmie zewnętrznej?

Artykuł sponsorowany

Outsourcing może okazać się niezwykle pomocny w wielu zadaniach – również w zarządzaniu nieruchomościami. Na rynku znajdziesz wiele firm, które posiadają spore doświadczenie w tym obszarze oraz z pewnością zaopiekują się Twoją nieruchomością w profesjonalny sposób. Dowiedz się, dlaczego warto zlecić zarządzanie nieruchomościami firmie zewnętrznej.

Wykwalifikowani specjaliści

Jeśli zdecydujesz się na zlecenie firmie zewnętrznej zarządzania Twoją nieruchomością, możesz mieć pewność, że wszystkimi sprawami zajmie się wykwalifikowana kadra specjalistów. Oznacza to, że Twoją nieruchomość będą obsługiwać wyłącznie osoby z licencją Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami oraz przestrzegające jak najwyższych standardów zawodowych. Ponadto, wszystkie zadania, które zlecisz firmie, będą zawarte w umowie, dlatego też możesz mieć pewność, że każde z nich zawsze będzie dopięte na ostatni guzik. 

Jeśli zależy Ci na profesjonalnym zarządzaniu nieruchomością, koniecznie sprawdź stronę internetową https://panattonieurope.com.

Ubezpieczenie nieruchomości

Ważnym aspektem zarządzania nieruchomością jest oczywiście ubezpieczenie. Wszystkie firmy zarządzające są zobowiązane do wykupienia obligatoryjnego ubezpieczenie OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Jest to niezwykle istotne, ponieważ w przypadku różnego rodzaju komplikacji lub nietrafionych inwestycji, jako właściciel nieruchomości nie stracisz żadnych pieniędzy – wszystko zostanie pokryte z ubezpieczenia. 

Kontrola stanu technicznego

Zarządca budynku jest zobowiązany do przeprowadzenia kontroli stanu technicznego w określonym zakresie co najmniej raz na rok. Jeśli zdecydujesz się na wynajęcie firmy zarządzającej nieruchomościami, to właśnie ona będzie odpowiedzialna za wszystkie formalności i procedury związane z ową kontrolą, co z pewnością będzie dla Ciebie sporym odciążeniem.

Sporządzanie umów

Firmy zewnętrzne zajmują się również sporządzaniem wszystkich umów niezbędnych do zarządzania nieruchomością, na przykład tych z dostawcami mediów lub z urzędami. Podobnie kwestia ta wygląda w odniesieniu do organizowania i nadzorowania prac naprawczych, remontowych i konserwacyjnych. Oznacza to, że cała tak zwana żmudna papierologia zostanie zdjęta z Twoich barków.

Zdj. główne: Austin Distel/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*