Bezpieczeństwo

Środki ochronne przed covidem

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Środki ochronne przed covidem

Artykuł sponsorowany

Covid-19 jest częścią naszej rzeczywistości już od ponad dwóch lat. Mimo to wiele osób wciąż zapomina o podstawowych środkach ochrony, które pozwolą na ograniczenie transmisji wirusa i potencjalne zarażenie się. Przypominamy, w jaki sposób należy skutecznie chronić się przed Covidem. 

Noś maseczkę w zatłoczonych miejscach

Mimo że nakaz noszenia maseczek obowiązuje obecnie jedynie w placówkach ochrony zdrowia, to warto dbać o swoje zdrowie na własną rękę. Jeśli udajesz się do mocno zatłoczonych miejsc lub podróżujesz komunikacją miejską ze sporą ilością innych osób, to załóż maseczkę. Dzięki temu uchronisz siebie i swoje otoczenie przed zakażeniem się wirusem. Postaw na maseczki filtrujące, które zapewnią Ci maksymalną ochronę. 

Jeśli szukasz dobrej jakości środków ochronnych, które ochronię Cię przed zarażeniem koronawirusem, to koniecznie sprawdź stronę https://rcmedical.pl/

Zadbaj o swoje ręce

Koronawirus przenoszony jest poprzez kontakty z zakażoną osobą. Dlatego też tak ważne jest, aby dbać o higienę rąk. Zawsze miej przy sobie płyn lub żel do dezynfekcji dłoni, dzięki czemu będziesz w stanie odkazić się po kontakcie z potencjalnie zakażoną powierzchnią. Pamiętaj również o regularnym myciu dłoni. Zawsze myj ręce po powrocie do domu oraz przed każdym spożyciem posiłków. Prawidłowe mycie rąk powinno trwać co najmniej 30 sekund i obejmować wszystkie części dłoni i nadgarstków. Unikniesz w ten sposób zakażenia nie tylko covidem, ale także innymi zarazkami i wirusami. 

Możesz także nosić jednorazowe rękawiczki. Przydadzą się one zwłaszcza w środkach komunikacji miejskiej oraz w supermarketach. Dzięki nim dotykanie wielu powierzchni nie będzie dla Ciebie niebezpieczne. Pamiętaj jednak, żeby wybrać chirurgiczne rękawiczki z materiałów posiadających certyfikat bezpieczeństwa, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że rękawiczki są rzeczywiście skuteczne.

Zdjęcie główne: pexels.com/Polina Tankilevitch

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*