Usługi

Na czym wyeksponować sklepowy towar?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Na czym wyeksponować sklepowy towar?

Artykuł sponsorowany

Podstawą do zachęcenia potencjalnego klienta do zakupu jest wywarcie na nim pozytywnego wrażenia. Żeby je osiągnąć, należy w odpowiedni sposób wyeksponować towar. Ważny jest sposób jego rozłożenia i to, na czym się będzie znajdował. W tym artykule podpowiadamy, jak eksponować sklepowe towary.

Uniwersalne meble do sklepu

Wybór odpowiedniego wyposażenia sklepowego może stanowić nie lada problem. Ważne jest to, ile regałów będzie potrzebne, jak będą rozstawione i to, na jaki ich rodzaj się zdecydujemy. Dużo zależy od rodzaju prowadzonej działalności. Nie zawsze regały uniwersalne się sprawdzą, ale są takie meble, które będą dobrym rozwiązaniem.

Przykładowo, meble systemowe, czyli regały pozwalające na modułowość oraz dopasowanie do powierzchni sklepu, będą doskonałą opcją.

Rodzaje mebli sklepowych

Producenci oferują wiele rodzajów mebli do sklepu. Poniżej przedstawiamy tylko część z nich, jednak wszystkie propozycje mają na celu odpowiednią ekspozycję towarów i zachęcenie do zakupu potencjalnych klientów. Best-line ma w swojej ofercie wszystkie przedstawione meble.

Regały

Wśród najbardziej popularnych należy wymienić z pewnością regały. Są one najczęściej produkowane jako konstrukcje modułowe umożliwiające elastyczne, optymalne rozmieszczenie w sklepie. Regały mogą mieć systemy przyścienne, gondolowe albo półki wiszące. Niezależnie od rodzaju ich konstrukcji, aktualnie regały sklepowe są wykonywane z bardzo trwałych i solidnych materiałów.

Ekspozytory

To część wyposażenia sklepu, która służy do wyeksponowania zwłaszcza mniejszych towarów. Na ekspozytorach umieszcza się najczęściej różnego rodzaju biżuterię, na przykład pierścionki, bransoletki czy zegarki. Modele są różne, od otwartych i zamkniętych tacek, przez tacki po popiersia. Każdy z nich jest dostosowany do eksponowanego towaru.

System rurowo-kulowy

To idealne rozwiązanie do sklepów z odzieżą. Ten system to nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia bardzo dobrą ekspozycję towarów. W jego skład wchodzą regały i stojaki. Można z łatwością zaprezentować dzięki niemu odzież i inne akcesoria.

Meble sklepowe na zamówienie

Dla bardziej wymagających przedsiębiorców oraz do sklepów autorskich najlepszym rozwiązaniem będą meble wykonane na zamówienie. Dzięki temu wygląd projektu jest dopasowany w stu procentach do wymagań zamawiającego. Tutaj większą uwagę przywiązuje się także do designu. Często efektem takich prac są elementy wyposażenia sklepowego, które nie dość, że w odpowiedni sposób eksponują towary, ale również same w sobie przyciągają uwagę. To też dobre rozwiązanie do sklepów, które nie są wymiarowe.

Jakość materiałów

Bez względu na rodzaj mebli sklepowych, uwagę warto też zwrócić na sposób ich wykonania i to, z jakich materiałów są zrobione. Najczęściej dobrze sprawdzą się drewno i metal, które są wytrzymałe. Poza tym łatwo jest utrzymać je w czystości.

Ekspozycja towarów kluczem do sukcesu

Dobrze wybrane meble sklepowe to duża część sukcesu, ale równie istotne jest rozmieszczenie na nich towarów. Nie ma uniwersalnej metody na dobre ułożenie, ale przy przygotowaniu warto wziąć pod uwagę przede wszystkim potrzeby klientów. Oznacza to, że obok siebie powinny znajdować się towary, które są w jakiś sposób ze sobą powiązane.

Pod uwagę należy wziąć również to, że klienci często sięgają po produkty znajdujące się na końcu regału, na skrzyżowaniach przejść oraz przy kasach. To właśnie tam warto więc umieszczać oferty specjalne. Produkty promocyjne dobrze jest też umieścić na wysokości oczu, żeby przyciągały wzrok jako pierwsze.

Zdj. główne: Mehrad Vosoughi/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*