InneProdukcja i maszyny

Gdzie przydatne może być specjalistyczne znakowanie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Gdzie przydatne może być specjalistyczne znakowanie?

Artykuł sponsorowany

Specjalistyczne znakowanie jest coraz popularniejsze w różnych branżach, szczególnie związanych z szeroko pojętą energetyką oraz elektryką. Proces ten pozwala na identyfikowanie produktów i urządzeń w sposób precyzyjny i trwały. Chcesz się dowiedzieć, w jakich sytuacjach przydają się konkretne naklejki, oznaczniki i tabliczki? Wyjaśnienie znajdziesz poniżej. Sprawdź!

Naklejki dla fotowoltaiki

W branży fotowoltaicznej, precyzyjne i trwałe znakowanie jest niezwykle ważne, a naklejki stanowią jedno z najpopularniejszych rozwiązań w tym zakresie. Powinno się umieszczać je: w miejscu przyłączenia instalacji PV, w rozdzielni głównej budynku, przy liczniku oraz przy głównym wyłączniku zasilania. Dzięki nim informacje o urządzeniach są łatwo dostępne i czytelne, co ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i wydajności systemów. To potrzebne między innymi osobom odpowiedzialnym za konserwację i serwisowanie PV, ale też na przykład w razie pożaru.

Naklejki dla fotowoltaiki występują w różnych rozmiarach i kształtach – sprawdź: naklejka fotowoltaika – partex.pl. Są też wykonane z różnych materiałów, w tym z folii PCV. Niezwykle ważne jest to, by naklejki były odporne na zmienne warunki atmosferyczne, wysoką temperaturę i na promieniowanie UV. Nie bez znaczenia jest też to, by były trwałe, niezawodne i by wykazywały wysoką odporność również na chemikalia, środki czyszczące, alkohole, oleje i kwasy.

Oznaczniki na przewody

Znakowanie jest też istotne na przewodach elektrycznych. Ułatwiają one identyfikację przewodu, nawet jeśli wiele sztuk zgrupowano w jednym miejscu. W efekcie użytkownik, jak i osoba naprawiająca oraz konserwująca od razu będą wiedziały, który przewód jest który. Dzięki temu nie dojdzie do żadnej niebezpiecznej pomyłki.

W tym celu można wykorzystać różne rodzaje oznaczników – sprawdź: oznaczniki na przewody – partex.pl – w tym oznaczniki do zadruku o różnym profilu, koszulki termokurczliwe, jednoznakowe (do samodzielnego komponowania) oraz specjalne oznaczniki kieszeniowe. Te ostatnie są świetnym rozwiązaniem, gdy chcesz modyfikować opisy przewodów i kabli elektrycznych ale bez wymiany całego oznacznika. Wystarczy po prostu wyjąć poprzednią etykietkę oraz wypisać i wsunąć nową.

Tabliczki grawerowane

Ostatnim przykładem są tabliczki grawerowane stosowane między innymi w przemyśle chemicznym, energetyce czy motoryzacji. Mogą służyć do opisania wtyczek w maszynie, gniazdek czy różnego typu przełączników i wskaźników. Mogą być wykonane z aluminium anodowanego, z laminatu dwuwarstwowego lub ze stali nierdzewnej – sprawdź tabliczki grawerowane – partex.pl. Są bardzo trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Dozwolone jest umieszczenie na nich zarówno opisu, jak i grafiki.

A Ty które specjalistyczne znakowanie wybierzesz?

Fot.: Victor Barrios/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*