Magazyn i logistyka

Zasady przygotowania rzeczy do transportu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Zasady przygotowania rzeczy do transportu

Artykuł sponsorowany

Planujesz transport i zastanawiasz się, jak się do tego odpowiednio przygotować? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj zasady przygotowania rzeczy do transportu.

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną, czy posiadasz firmę, zadbanie o odpowiednie przygotowanie przesyłki do transportu jest niezwykle istotne.

Przede wszystkim dobra firma

Podstawą transportu, bez zależności od tego, co chcesz przewieźć, jest wybór odpowiedniej firmy transportowej. Niezależnie od tego, czy planujesz transport krajowy, czy międzynarodowy, zdecyduj się na firmę, której usługi transportowe oparte są na terminowości i niezawodności. Na stronie https://tsl-nordic.com/uslugi-transportowe/ zapoznasz się z informacjami o firmie TSL Nordic, która właśnie takie usługi świadczy.

Jeśli zależy Ci na przesłaniu przesyłki z pomocą firmy kurierskiej, na stronie https://www.fastpost.pl możesz wybrać przewoźnika z najbardziej odpowiednią dla siebie ofertą.

Opakowania dobrej jakości

Kierowcy zawsze starają się dobrze zabezpieczyć ładunki na pace auta, ale bardzo ważne jest, żeby paczki były dobrze zapakowane i zabezpieczone przed zarysowaniami, wgnieceniami czy pęknięciami. Jeżeli chcesz transportować osobne elementy, zapakuj je osobno. Możesz spakować je w karton i dodatkowo zabezpieczyć folią bąbelkową, tekturą falistą czy folią stretch. Jeśli przedmiot posiada puste przestrzenie, zabezpiecz je na przykład papierem. Wszelkie elementy niezbędne do pakowania, np. folie, taśmy czy akcesoria do spinania, znajdziesz na stronie folie-stretch24.pl.

Dobra wielkość opakowania

Pamiętaj, żeby odpowiednio do tego, co chcesz transportować, wybrać wielkość i kształt opakowania. Nieważne czy zdecydujesz się na prostopadłościenne kartonowe pudełko, czy kontener, czy też paletę, opakowanie musi być możliwie najbardziej zbliżone rozmiarem do gabarytu przesyłanego towaru.

Optymalny dobór wielkości opakowania pozwala na:

  • Zabezpieczenie towaru przed przemieszczaniem się – zmniejsza ryzyko upuszczania, a także uderzania o ścianki opakowania;
  • Zmniejszenie gabarytów paczki, za czym idzie mniejsza cena przesyłki;
  • Mniejszą ilość wypełniaczy, czyli oszczędność czasu pracy i materiałów.

Zadbaj o odpowiednie zamknięcie

Pamiętaj, że jeżeli przesyłka samoczynnie otworzy się w transporcie, wina spoczywać będzie na Tobie. W najlepszym możliwym przypadku dotrze otwarta do klienta, jednak może zdarzyć się też tak, że zawartość rozsypie się w sortowni. Możesz zdecydować się na pudełka, które posiadają własne zamknięcie, które trzymać się będzie nawet bez użycia taśm pakowych. Jeżeli jednak używasz pudełek klapowych, to taśma zabezpieczająca jest obowiązkowym elementem. Najlepiej korzystać ze specjalnych, wytrzymałych taśm.

Oznacz opakowanie

Odpowiednie oznaczenie odnośnie do tego, jak postępować z  przesyłką, będzie wskazówką dla kuriera. Do tego właśnie służą znaki manipulacyjne, między innymi symbol kieliszka, który oznacza, że w opakowaniu znajduje się szkło i należy obchodzić się z nim delikatnie, a także strzałki, które informują o tym, że danej paczki nie wolno kłaść. Zadbaj także o odpowiednie umieszczenie etykiety adresowej, najlepiej na największej płaskiej powierzchni, czyli na górze opakowania. Wewnątrz umieść drugą etykietę adresową, na wypadek, gdyby ta zewnętrzna uległa uszkodzeniu. Unikaj krawędzi i nie naklejaj etykiety na taśmie zabezpieczającej. Pamiętaj także o tym, żeby na etykiecie znajdowały się pełne dane adresowe odbiorcy. Jeżeli korzystasz z używanych opakowań, zadbaj, żeby usunąć z nich wszystkie stare etykiety.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*