Aktualności

Zakończyła się konferencja Przemysł Przyszłości. Czego się dowiedzieliśmy?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Zakończyła się konferencja Przemysł Przyszłości. Czego się dowiedzieliśmy?

Za nami tegoroczna konferencja Przemysł 4.0., dotycząca wyzwań, jakie czekają sektor nowoczesnego przemysłu. Czego się dowiedzieliśmy?

Przemysł Przyszłości – jak będzie wyglądał?

Przemysł Przyszłości będzie musiał przede wszystkim doskonale radzić sobie z zarządzaniem danymi, również w sytuacjach nadzwyczajnych. Jak podają badania IDC Futurescape, już w niedalekiej przyszłości czeka nas kryzys zarządzania danymi. Powodem tego ma być wytworzenie połowy danych poza chmurą lub data center. Z tego względu, do końca br planuje się aż 40-procentowy wzrost inwestycji w zarządzanie danymi przez czołowych producentów.

Fabryki przyszłości będą celowały w automatyzację wszelkich procesów w organizacji. Specjaliści zaznaczają jednak, że skutkiem ubocznym przyspieszonej cyfryzacji będzie brak kompetentnej kadry pracowniczej. Na konferencji poruszono również problem cyberbezpieczeństwa infrastruktur OT i IT. Jak się okazuje, pracownicy mają niedostateczną wiedzę na temat cybersecurity. Uczestnicy konferencji podkreślili także problem zarządzania zużytym sprzętem IT. W Polsce recykling sprzętu nadal jest bardzo dużym wyzwaniem.

Zdj. główne: Andrei Stratu/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*