TechnologiaUsługi

Wyposażenie studia tatuażu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Wyposażenie studia tatuażu

Artykuł sponsorowany

Profesjonalne wykonywanie tatuaży wymaga odpowiedniego sprzętu. Jest on niezwykle ważny dla pełnej satysfakcji klienta oraz komfortu pracy tatuatora. Dowiedz się, jak wygląda pełne wyposażenie studia tatuażu.

Fotele, podłokietniki i stoły do tatuażu

Wygodne ułożenie klienta jest niezwykle ważne podczas wykonywania tatuażu. Pomagają w tym między innymi fotele, podłokietniki oraz stoły (nazywane także leżankami) do tatuażu. W przypadku tego sprzętu kluczowe znaczenie ma możliwość regulacji wysokości, kąta odchylenia podnóżków na boki, kąta nachylenia podłokietników i kąta podparcia pleców. Dzięki temu osoba tatuowana będzie mogła usiąść lub położyć się w komfortowy sposób, a tatuator będzie miał wygodny dostęp do skóry.

Narzędzia do wykonania tatuażu

Wykonanie tatuaży byłoby oczywiście niemożliwe bez odpowiednich narzędzi. Dlatego też najbardziej podstawowym wyposażeniem każdego studia tatuażu jest maszynka.  Profesjonalne maszynki obsługiwane są za pomocą pedała i nacisku stopy. Ilość uderzeń igieł na minutę zależy między innymi od rodzaju maszynki, a także od doświadczenia tatuatora.

Igły są kolejnym podstawowym elementem wyposażenia studia. Mogą mieć one różne grubości, co pozwala na stworzenie na skórze różnych kresek. Są one jednorazowe i w pełni sterylne. Jeśli chodzi o narzędzia tatuatorskie, nie można zapomnieć o tuszu do tatuażu. Tusze są wykonane z różnych rodzajów substancji chemicznych i naturalnych oraz mogą mieć różną barwę. Najpopularniejszy i najczęściej stosowany jest tusz czarny, jednak wielu artystów wykonuje tatuaże również w kolorze.

Podstawowe wyposażenie dla Twojego studia znajdziesz na stronie https://elcartel.pl/.

Inne akcesoria

W studio tatuażu nie może także zabraknąć innych akcesoriów. Niezwykle ważne są między innymi rękawiczki, w których tatuażysta wykonuje tatuaż. Są one jednorazowe oraz zmieniane przed każdym kolejnym kontaktem ze skórą klienta. Istotna jest również folia umożliwiająca owinięcie elementów siedziska, z którymi klient będzie miał kontakt. Przydatny może okazać się także asystor tatuatorki, który może być wykorzystany jako organizer i pomocnik podczas tatuowania. Nieodłącznym elementem wyposażenia jest również autoklaw, który umożliwia sterylizację sprzętu.

Zdj. główne: Kate Davies/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*