Aktualności

Szczepienie na COVID w Twojej firmie. Jakie warunki trzeba spełnić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Szczepienie na COVID w Twojej firmie. Jakie warunki trzeba spełnić?

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zdecydowanie przyspiesza. Rząd daje możliwość przeprowadzenia akcji również w firmach. Sprawdź jakie wymagania należy spełnić, żeby mieć możliwość zaszczepienia pracowników Twojego przedsiębiorstwa.

Szczepienie w firmie – wymagania

Jeśli chcesz, żeby Twoja firma mogła wziąć udział w programie szczepień, to musisz się liczyć z tym, że należy spełnić określone wymagania. Przede wszystkim, musisz zgłosić swoje przedsiębiorstwo. Niezbędny do tego formularz znajdziesz na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Zanim jednak go wyślesz, to musisz zorganizować cały proces w swojej firmie. Najważniejszymi elementami tego programu jest znalezienie odpowiedniej placówki, która wykona szczepienia oraz wystarczająca liczba chętnych do przyjęcia szczepionki.

Jak już wspomnieliśmy przed chwilą, do wzięcia udziału w programie jest niezbędne znalezienie odpowiedniej organizacji, która wykona szczepienia. Należą do nich Podmioty Wykonujące Działalność Medyczną. I to od dogadania się z właściwą placówką należy zacząć. We wniosku musisz wskazać, która organizacja wykona szczepienie, więc musisz się z nią wcześniej porozumieć. Ponadto, placówka musi przeprowadzić szczepienie wszystkich osób w ciągu maksymalnie 5 dni.

Kto może wziąć udział w szczepieniu?

Istotnym założeniem programu jest liczba osób, które wezmą w nim udział. Musisz zebrać minimum 300 chętnych osób, nie ma górnego limitu. Jeśli obawiasz się, że nie znajdziesz tylu chętnych pracowników, to nic straconego. Co prawda, program jest skierowany do firm i logicznym wydaje się, że powinny w nim wziąć udział osoby zatrudnione, jednak możesz do nich dołączyć też chętnych, którzy w inny sposób są związani z przedsiębiorstwem. Są to np. osoby ze związków zawodowych i stowarzyszeń branżowych, osoby współpracujące oraz członkowie rodzin pracowników.

Kiedy ruszy program?

Jeśli Twoja firma spełnia wymagania, o których mowa powyżej, to możesz ją zgłosić do programu. Rejestracja jest już możliwa od 4 maja. Pilotażowy program ruszy już 17 maja, a od 1 czerwca będą możliwe regularne szczepienia. O kolejności przyznania puli preparatów decyduje kolejność zgłoszeń do programu.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*