Produkcja i maszyny

Środki higieny do przemysłowych łazienek

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Środki higieny do przemysłowych łazienek

Artykuł sponsorowany

Łazienki przemysłowe znacząco różnią się od tych domowych. Nikogo więc nie dziwi, że różnić powinno się także dbanie o czystość i higienę. Jakie konkretnie sprzęty oraz środki higieny przydadzą się w łazienkach przemysłowych? Czego wymagają od pracodawcy przepisy BHP? Wszystkie najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz w tym artykule! 

Łazienka przemysłowa podobnie jak cały zakład podlega rygorystycznym zasadom BHP. Oznacza to, że pracodawca powinien zapewniać  środki higieny osobistej na jak najwyższym poziomie. Dowiedz się, jakie konkretnie akcesoria powinny znajdować się w każdej łazience przemysłowej.

Bezpieczeństwo i Higiena Pracy

Nie można mówić o odpowiednim wyposażeniu łazienek przemysłowych bez słowa wstępu na temat BHP, czyli Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. 

Czym dokładnie jest BHP? Jest to zbiór przepisów, w tym różnego rodzaju nakazów, zakazów oraz zasad, które mają na celu zapewnienie pracownikom maksymalnego bezpieczeństwa oraz komfortu w środowisku pracy. Warto także pamiętać, że do przestrzegania owych przepisów zobowiązany jest zarówno pracownik, jak i pracodawca. Po stronie pracodawcy leży jednak obowiązek zapoznania pracowników z obowiązującymi zasadami oraz odpowiednie przeszkolenie całego zespołu. Musi on także zapewnić odpowiednie wyposażenie miejsca pracy, w tym wyposażenie łazienki przemysłowej. 

Środki higieny oraz środki czystości

Aby zadbać o odpowiednie warunki w łazienkach przemysłowych, należy zadbać przede wszystkim o dobre środki higieny osobistej oraz o środki czystości. Dzięki temu możliwe będzie sterylne i higieniczne korzystanie z takowej łazienki. 

Jeśli chodzi o środki higieny osobistej, to absolutną podstawą jest tutaj kwestia mydła. Każda łazienka przemysłowa musi być wyposażona w kilka dozowników na mydło, które jest na bieżąco uzupełniane. Warto zadbać także o dodatkowe dozowniki pod prysznic oraz tak zwane dozowniki TORK, czyli dozowniki na jednorazowe ręczniki do rąk. W łazienkach koniecznie powinny znaleźć się także suszarki do dłoni oraz pojemniki z płynem dezynfekującym, który pozwoli na zachowanie maksimum czystości. 

Oprócz środków higieny osobistej należy zadbać także o środki czystości. Czysta i sterylna łazienka będzie w końcu o wiele bardziej higieniczna. Warto postawić tutaj na profesjonalne preparaty, które pozwolą na pozbycie się nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń. 

Fot.: David Rinehart/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*