Aktualności

Najnowsze systemy technologii używane w magazynach

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Najnowsze systemy technologii używane w magazynach

Od kilku lat można zaobserwować ogromny wzrost zapotrzebowania na powierzchnie magazynowe. Potrzeba rodzi wiele możliwości, która w połączeniu z rozwojem logistyki 4.0 otwiera przed przedsiębiorcami wiele zaawansowanych rozwiązań. Oto najnowsze systemy technologii, które usprawniają zarządzanie magazynem.

Zaawansowane technologie nieodłącznym elementem współczesnych magazynów 

Automatyzacja i robotyzacja procesów w magazynach pozwala przedsiębiorstwom odpowiedzieć na wymagania stawiane w ramach tzw. quick commerce, czyli szybkich dostaw. Roboty coraz częściej wykorzystywane są w sektorze magazynowym w celu usprawnienia pracy i odciążenia pracowników od czynności powtarzalnych, męczących, a często też niebezpiecznych. 

Firmy produkcyjne stawiają również na zielone technologie. Poczucie coraz większej odpowiedzialności za środowisko powoduje, że spółki decydują się na wdrożenie takich rozwiązań jak systemy trigeneracji czy też systemy do zarządzania budynkami, które pozwalają im kontrolować zużycie prądu i wody. Ważna jest również zmiana podejścia w obrębie zarządzania danymi. Obecnie dużą popularnością cieszą się technologie chmur obliczeniowych, sztucznej inteligencji i 5G, które zauważalnie przyspieszają rozwój sektora.

Zdj. główne: Tiger Lily/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*