Rolnictwo

Czy będą dodatkowe pieniądze dla rolników?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Czy będą dodatkowe pieniądze dla rolników?

W kwietniu odbyła się konferencja ekspercka dotycząca finansowania rolnictwa i obszarów wiejskich. Miała wywalczyć większe pieniądze dla sektora rolnictwa.

Dla polski z unijnego funduszu odbudowy ma trafić 58 mld euro. Tylko 900 mln miało być przeznaczone dla rolnictwa. W związku z tą niesatysfakcjonującą kwotą, w kwietniu odbyła się komisja ekspercka dotycząca finansowania rolnictwa i obszarów wiejskich. 

Jan Krzysztof Ardanowski wówczas powiedział, że ogromną rolę ma w tej sprawie minister rolnictwa i rozwoju wsi:

Jego prawem, ale również jego obowiązkiem jest przekonanie kolegów z rządu, że rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich jest możliwy pod warunkiem zapewnienia odpowiednich środków na inwestycje oraz że rozwój wsi jest w interesie całego społeczeństwa, a nie jest partykularnym interesem samych rolników czy mieszkańców wsi.


Dziś już wiadomo, że po rozmowach i konsultacjach społecznych postanowiono zwiększyć pulę pieniędzy, które mają być przeznaczone na walkę ze skutkami pandemii COVID-19. Z funduszu KPO do rolnictwa trafi blisko 2.2 mld euro. Jak z nich skorzystają mieszkańcy wsi? Głównie będą wspierane inwestycje w zakresie termomodernizacji budynków mieszkalnych oraz inwestycje samorządów gmin wiejskich i miejsko-wiejskich.

Źródło: materiały prasowe

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*