Rolnictwo

Wynajem długoterminowy traktora – czy się opłaca?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Wynajem długoterminowy traktora – czy się opłaca?

Ciągnik to według przepisów ruchu drogowego pojazd silnikowy, który powinien służyć jedynie do wykonywania prac rolnych. Spotkać się można z nim na wielu polskich wsiach – bez niego trudno wyobrazić sobie prowadzenie własnego gospodarstwa. W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się wynajem długoterminowy traktora. Czy to rozwiązanie się opłaca?

Opłacalność wynajmu długoterminowego traktora

Ciągnik w gospodarstwie pełni wiele bardzo ważnych funkcji. Jest to pojazd niezwykle wszechstronny, który umożliwia rolnikom wykonywanie wszystkich najważniejszych czynności. Warto zaznaczyć, że jest on potrzebny niemal przez cały rok. W najchłodniejszych miesiącach zazwyczaj poddawany jest przeglądom technicznym i ewentualnym naprawom. Konstrukcja traktora powinna być przede wszystkim ergonomiczna i trwała. Ponadto niezwykle ważna jest także łatwość obsługi. Aby wyposażyć się w dostatecznie solidny ciągnik, trzeba przygotować się więc na dość spory wydatek. Na szczęście dla osób, które nie mogą sobie na niego pozwolić, istnieje świetna alternatywa, a mianowicie wynajem długoterminowy. 

Zalety wynajmu długoterminowego traktora

Osoby korzystające z wynajmu długoterminowego podkreślają, że jest to bardzo opłacalna opcja. Jeśli uda nam się znaleźć sprawdzoną wypożyczalnię, możemy liczyć na bardzo przejrzyste, a przede wszystkim atrakcyjne warunki umowy. Wynajem ciągnika to również 100% pewności, że jest on w pełni sprawny i dopuszczony do ruchu drogowego. Główna oszczędność, która wynika z tego faktu, to brak konieczności płacenia za przeglądy techniczne czy naprawy, które w tego typu pojazdach bywają naprawdę kosztowne.

Kolejna zaleta wynajmu ciągnika to fakt, że co jakiś czas możemy zmieniać model pojazdu. Jeśli więc dany traktor nie spełni naszych oczekiwań, bez problemu można go wymienić na inny po upływie odpowiedniego czasu. Wszystko odbywa się niezwykle szybko i sprawnie, czego nie można powiedzieć o zakupie i późniejszej sprzedaży ciągnika rolniczego.

Decydując się na wynajem długoterminowy traktora, można również liczyć na fachową pomoc i doradztwo przy wyborze odpowiedniego modelu. Specjaliści pracujący w wypożyczalniach podpowiedzą nam, na co zwrócić uwagę oraz który z dostępnych pojazdów sprawdzi się najlepiej w konkretnych zastosowaniach. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ciągnika rolniczego?

Wiele osób zastanawia się, na co zwrócić uwagę przy wyborze ciągnika rolniczego. Zanim przejdziemy do poszczególnych parametrów technicznych dostępnych pojazdów, warto dokładnie zapoznać się z działalnością wypożyczalni i procedurą wynajmu długoterminowego. Dobrze będzie również przeczytać opinie o firmie oraz zaczerpnąć informacji z zewnętrznych źródeł. Kolejna kwestia, która jest bardzo ważna dla wielu osób, to oczywiście cena. Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących wynajem długoterminowy traktora i innych maszyn rolniczych, nic więc dziwnego, że konkurencja stale rośnie. W celu znalezienia najatrakcyjniejszej oferty warto skorzystać z rankingów i kalkulatorów wynajmu. 

Jeśli chodzi o parametry techniczne traktora, to przy wyborze przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na jego moc i masę, które mają bezpośredni wpływ na siłę uciągu. Ważna jest również konstrukcja traktora. Wyróżnić można kilka rodzajów ciągników, a to który z nich będzie najlepszy, w głównej mierze będzie zależeć od przyszłego zastosowania pojazdu.

Zdj. główne: Walter Sturn/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*