Magazyn i logistyka

Pierwsze prace w centrum logistycznym przy CPK

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Pierwsze prace w centrum logistycznym przy CPK

Operatorzy logistyczni rozpoczynają przygotowania do obsługi planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego. Firma FM Logistic planuje budowę powierzchni magazynowej przekraczającą 100 tys. mkw. 

Nowa inwestycja w pobliżu węzła Wiskitki

Budowa lotniska, które będzie największe w Polsce jest planowane od dawna. Do 2027. roku port ma być gotowy zarówno dla pasażerów indywidualnych, jak i firm transportowych. Nowa inwestycja powoduje, że cały obszar w pobliżu CPK ma szansę na rozwój. Lokalizacja to jeden z kluczowych elementów, twierdzi w rozmowie z portalem Newseria Biznes Mariusz Jóźwik, regional director FM Logistic Central Europe: 

– Od planowanego CPK dzieli nas zaledwie 10 km. Z tego względu miasto Wiskitki zaplanowało na tym obszarze utworzenie parku przemysłowo-logistycznego. Nasza platforma jest pierwszą inwestycją realizowaną na tym terenie.

Jakie inwestycje są planowane w pobliżu CPK?

Docelowo, cała inwestycja w przestrzeń magazynową ma zaowocować powierzchnią ponad 100 tys. mkw. W pierwszym etapie, który ma się zakończyć w 2022 roku, powstaną 3 nowe hale, które zajmą 30 tys. mkw. Co jeszcze planuje firma FM Logistic? O tym mówił dla portalu Newseria Biznes Mariusz Jóźwik: 

– Dziś nie wystarczy już zwykła usługa magazynowania. Firmy oczekują od operatorów logistycznych dodatkowych kompetencji. Dlatego w Wiskitkach chcemy być gotowi na najbardziej wymagające wyzwania naszych klientów. Proponujemy tu kompleksowy zakres usług logistycznych, w tym magazynowanie, dystrybucję, co-packing, co-manufacturing, a także tak bardzo w ostatnim czasie zyskującą na popularności obsługę kanału e-commerce. W naszej ocenie żaden inny operator do tej pory nie zapewnił tak kompleksowej oferty we własnym obiekcie, pod jednym dachem.

Zdjęcie główne artykułu: źródło: Designed by Freepik

Źródło: Materiały prasowe

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*