Magazyn i logistyka

Meble do magazynu – co jest konieczne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Meble do magazynu – co jest konieczne?

Artykuł sponsorowany

Wyposażenie każdego magazynu powinno być dostosowane do prowadzonej działalności, specyfiki towaru oraz wielkości pomieszczenia. Przeczytaj, jakie meble ułatwią Ci przechowywanie asortymentu w magazynie, warsztacie czy hurtowni.

Regały magazynowe 

Regały są najważniejszym elementem wyposażenia, ponieważ pozwalają stworzyć funkcjonalną i uporządkowaną przestrzeń magazynową. Dzięki nim możesz zaoszczędzić miejsce do przechowywania, a także uzyskać łatwiejszy dostęp do towaru. Regały magazynowe najbardziej opłaca się kupować w kompletach.

Jeśli chodzi o ich rodzaje, to zwykle wyróżnia się modele paletowe, półkowe, metalowe regały metalowe i ocynkowane, a także garażowe, które są specjalnie zaprojektowane do przechowywania opon i ciężkich narzędzi. Stabilne regały garażowe, które są w stanie wytrzymać około tony maksymalnego obciążenia, znajdziesz na stronie https://dodas.pl/.

Regały z plastikowymi pojemnikami 

Przechowywanie towaru i asortymentu mogą również ułatwić regały magazynowe wyposażone w plastikowe pojemniki, dzięki którym łatwiej o zachowanie porządku i organizację w magazynie, sklepie czy hali produkcyjnej. Składowanie oraz ekspozycję drobnicy umożliwiają specjalnie zaprojektowane w tym celu regały lub kolorowe pojemniki magazynowe, pozwalające na segregację konkretnych produktów.

Dobre oznaczenia pojemników i regałów zoptymalizują pracę, a także pozwolą zachować pełną kontrolę nad ilością asortymentu. Wózki i regały na kółkach wykonane z najwyższej jakości polipropylenu są dostępne w ofercie sklepu https://hhl-regaly.pl/

Organizery magazynowe 

Praktyczne pojemniki do przechowywania w postaci skrzynek narzędziowych, organizerów oraz kontenerów budowlanych zapewniają większe bezpieczeństwo pracowników magazynu oraz ułatwiają codzienną organizację pracy. Na stronie https://www.denoti.sklep.pl/ znajdziesz szeroki wybór pojemników różnej wielkości, które można dopasować do indywidualnych potrzeb oraz specyfiki towaru.

Segregacja przedmiotów w pojemnikach umożliwia oszczędność miejsca oraz ich natychmiastowy transport we wskazane miejsce. Rozwiązaniem, po które chętnie sięga wiele firm i osób prowadzących różnego rodzaju serwisy, punkty napraw, warsztaty lub linie produkcyjne, są także tzw. modułboxy wykonane z tworzywa PP pochodzącego z recyklingu.

Zdj. główne: Petrebels/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*