Magazyn i logistyka

Jaki asortyment mają sklepy medyczne?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jaki asortyment mają sklepy medyczne?

Artykuł sponsorowany

W obliczu choroby okazuje się, że w domu potrzebne są sprzęty, których nie da kupić się na każdym rogu. Apteki oferują część urządzeń medycznych, jednak większości poważniejszego osprzętu nie kupisz w łatwy sposób. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą sklepy medyczne. Zobacz, co możesz znaleźć w ich asortymencie. 

Sprzęty ortopedyczne  

W sklepie medycznym można znaleźć wiele sprzętów, które ułatwiają rekonwalescencję po kontuzji ortopedycznej. Usztywnienia na stawy, taśmy (tak zwane tejpy), kule oraz wózki inwalidzkie możesz kupić w sklepach medycznych stacjonarnie i online. Jeśli zdarzyło Ci się skręcić kostkę, złamać rękę lub naderwać ścięgno, tam kupisz bez problemu sprzęt, który pomoże Ci dojść do siebie. Znajdziesz tam również kołnierze ortopedyczne, gorsety oraz szelki stabilizujące postawę, które stosuje się przy urazach kręgosłupa. 

Jednorazowe przybory do opieki nad osobami z niepełnosprawnością  

W sklepach medycznych kupisz wiele sprzętów potrzebnych, jeśli w domu masz osobę z niepełnosprawnością ruchową. Od podkładów higienicznych i pieluchomajtek po cewniki, wenflony i stojaki na kroplówki, wszystko to znajdziesz w sklepie medycznym. Owszem, większość z tych przyborów możesz kupić w aptece, ale sklepy medyczne mają tę przewagę, że mają bardziej atrakcyjne ceny oraz większą dostępność sprzętów niż apteki. Poza tym, towar dostępny w sklepach medycznych jest dużo bardziej specjalistyczny i dopasowany do potrzeb poszczególnych pacjentów, podczas gdy w aptekach dostępne są najbardziej uniwersalne rozmiary i rodzaje na przykład igieł czy opatrunków. 

Sprzęt medyczny do opieki nad ciężko chorymi   

Oferta sklepów medycznych pozwala na stworzenie sobie w domu małego oddziału intensywnej terapii. W internetowym sklepie medycznym https://www.oddychasz.pl/ możesz kupić lub wypożyczyć na przykład respirator, pulsoksymetr czy koncentrator tlenu. Dzięki tym możliwościom osoby wymagające stałego wsparcia funkcji życiowych mogą wrócić do domu i być pod opieką swoich bliskich, a nie szpitala. Dzieci z poważnymi wadami rozwojowymi i chorobami wracają do swoich domów, rodziców i rodzeństwa, a osoby starsze mogą cieszyć się ostatnimi latami życia w gronie najważniejszych osób. Zakup sprzętu medycznego nie należy do najtańszych inwestycji, ale w wielu przypadkach możesz dostać refundację lub dofinansowanie na podstawowe i konieczne urządzenia. 

Odzież medyczna  

Sklepy medyczne to także miejsce, gdzie szpitale zaopatrują się w niezbędne zakupy. Odzież dla lekarzy i zespołu opieki medycznej, zarówno ta codzienna, jak i jednorazowa, dostępna jest właśnie w takich miejscach. Jeśli więc chcesz zaskoczyć znajomego lekarza prezentem i podarować mu spodnie medyczne męskie ze śmiesznym wzorem lub w kolorze, w którym uważasz, że będzie mu do twarzy, wiesz już, gdzie ich szukać. Jednorazowa odzież medyczna także jest dostępna w ofercie sklepów medycznych. Może się ona przydać w opiece nad osobami ciężko chorymi. W tej sytuacji, jeśli wiesz, że masz mieć kontakt z płynami ustrojowymi tej osoby, na przykład przy przewijaniu lub wyjmowaniu wenflonu, taka odzież ochroni Twoje ubrania przed zabrudzeniem i zarażeniem się na przykład zakaźną chorobą. 

Sklepy medyczne są pomocne w bardzo wielu sytuacjach, od zwykłego skręcenia nadgarstka do opieki nad osobami w stanie terminalnym, oferują potrzebny sprzęt w całkiem przystępnych cenach. Jeśli zastanawiasz się, gdzie możesz kupić specjalistyczne sprzęty czy przybory, zajrzyj właśnie tam! 

Zdjęcie główne: Negative Space/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*