Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Część z głośników jest przystosowanych do tego, aby montować je na ścianie. Jest to związanie nie tylko z tym, że wyposażone są w specjalistyczne uchwyty, ale również wyróżniają się specjalną obudową. Ich wybór w praktyce może okazać się jednak wysoce problematyczny. Na jaki rozmiar głośników ściennych warto się zdecydować? Jaka moc i impedancja będą optymalne? Czym powinny wyróżniać się głośniki ścienne na zewnątrz? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania gorąco zachęcamy wszystkich zainteresowanych czytelników.
Głośniki naścienne to bardzo komfortowe rozwiązanie, ze względu na ograniczone możliwości co do ustawienia głośników. Ich cechą charakterystyczną jest zapewnianie dobrej jakości dźwięku, zajmując przy tym niewielką ilość przestrzeni. Warto mieć świadomość, że niewielkie głośniki nie są w stanie odtwarzać niewielkich częstotliwości Już na początku przygody powinniśmy poważnie zastanowić się nad tym, aby dokupić dodatkowe urządzenia, które są w stanie wesprzeć je w tym zakresie. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że głośniki naścienne często współpracują z innymi kolumnami- wówczas ich niewielki rozmiar czy też ograniczenia w dole pasma to z praktycznego punktu widzenia ogromne zalety.
Głośniki ścienne powinny wyróżniać się satysfakcjonującym oporem i mocą. Za optymalne wartości impedancji uznaje się te z zakresu od 4 do 8 Om. Jeśli chodzi o moc, to z reguły utrzymuje się ją w okolicach mocy ciągłem RMS wzmacniacza. W zdecydowanej większości przypadków w zupełności wystarczające okażą się głośniki, których moc wynosi od 30 do 100W. Dobry zestaw kolumn daje nam szereg możliwości w zakresie budowania nowoczesnego systemu audio.
Głośniki ścienne coraz częściej wykorzystywane są również na zewnątrz. Niekiedy chcemy cieszyć się z muzyki również w ogrodzenie bądź na tarasie. Jeśli sprzęt ma działać nie tylko w mieszkaniu, ale również na świeżym powietrzu, wówczas powinien wykazywać się kilkoma charakterystycznymi cechami. Przede wszystkim jedną z najistotniejszych kwestii jest odporność na zróżnicowane warunki atmosferyczne. Do przykładowych zaliczyć możemy promieniowanie ultrafioletowe i wodę w postaci opadów deszczu. Głośniki ścienne zewnętrzne muszą posiadać wytrzymałą i solidną obudowę, które nie przepuszcza wilgoci.
Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay