Oprogramowanie i IT

Digitalizacja dokumentów z Infinite OCR

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Digitalizacja dokumentów z Infinite OCR

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Digitalizacja dokumentów to proces przekształcania dokumentów papierowych w formę cyfrową. Dzięki niej zautomatyzujesz i usprawnisz różne aspekty pracy w Twoim przedsiębiorstwie. Narzędziem, które pomoże w tym zadaniu jest system Infinite OCR.

Jakie korzyści zapewnia digitalizacja dokumentów?

  • skrócenie czasu przetwarzania, wysyłki i odczytu – digitalizacja dokumentów pozwoli na szybkie przetwarzanie, wysyłanie oraz odczytywanie dokumentów bez konieczności fizycznego przekazywania ich między pracownikami lub klientami,
  • eliminacja błędów wynikających z ręcznego wprowadzania danych – proces digitalizacji dokumentów wiąże się z automatycznym rozpoznawaniem tekstu (OCR) i wprowadzaniem danych do systemów informatycznych. Tym sposobem zmniejszy się ryzyko błędów,
  • uproszczenie codziennej pracy – digitalizacja dokumentów sprawi, że przechowywanie, wyszukiwanie, a także udostępnianie informacji stanie się znacznie łatwiejsze,
  • redukcja kosztów – proces pomoże zmniejszyć koszty związane z ich przechowywaniem, drukowaniem, wysyłką oraz utrzymaniem fizycznych archiwów. Ograniczy też zużycie papieru i tuszu drukarskiego,
  • znaczne obniżenie czasu wprowadzania danych – OCR zapewni zautomatyzowane wprowadzanie danych do systemów informatycznych. Ludzie unikną ręcznego przepisywania informacji z papierowych dokumentów.

W rezultacie digitalizacja dokumentów przyczyni się do zwiększenia produktywności, poprawy jakości danych, ograniczenia kosztów oraz ułatwi codzienną pracę, zarówno pracowników, jak i klientów.

Jak działa system Infinite OCR?

Infinite OCR przetworzy papierowe dokumenty na wersje elektroniczne, umożliwiając natychmiastowy dostęp do nich w jednym miejscu. Pracownicy uzyskają dostęp do dokumentów niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Szybka digitalizacja dokumentów pozwoli na błyskawiczną i bezbłędną konwersję tysięcy dokumentów papierowych na elektroniczne. Praca będzie prowadzona o 80% szybciej niż dotychczas, natomiast nakład sił oraz kosztów zostanie mocno ograniczony.

Proces digitalizacji z Infinite OCR krok po kroku

  1. Przygotowanie dokumentów – przed rozpoczęciem procesu digitalizacji, dokumenty muszą być odpowiednio sporządzone. Obejmuje to usuwanie zszywek, spinaczy oraz prostowanie zgiętych stron.
  2. Skanowanie dokumentów – następnie ma miejsce skanowanie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
  3. Wykorzystanie technologii OCR – po przeskanowaniu obrazy zostaną przetworzone przez system Infinite OCR. Dzięki zaawansowanym algorytmom oraz uczeniu maszynowemu – narzędzie rozpozna tekst na obrazach.
  4. Walidacja danych – po przekształceniu obrazów w tekst, odbędzie się sprawdzenie dokumentów pod kątem ewentualnych błędów czy niedokładności. W zależności od wymaganego przez firmę poziomu jakości  – proces ten odbędzie się automatycznie przez system OCR lub ręcznie z pomocą pracowników.
  5. Integracja z systemem firmowym – na zakończenie procesu nastąpi eksport do wybranego formatu (np. PDF, Word, Excel) i import do firmowego systemu informatycznego.

Zdjęcia: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*