InneProdukcja i maszyny

Co wpływa na jakość produkcji?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co wpływa na jakość produkcji?

Artykuł sponsorowany

Kluczem do sukcesu w każdej dziedzinie jest wysoka jakość wytwarzanych produktów lub świadczonych usług. Jeśli poziom jest zachowany, klienci z chęcią będą wracać do danej firmy, a także polecać ją innym. Dzięki temu przedsiębiorstwo może się rozwijać i piąć się na sam szczyt jeśli chodzi o dochody oraz popularność na rynku. Jak zapewnić najwyższą jakość produkcji? Podpowiadamy, co ma na nią wpływ.

Na hali produkcyjnej wiele pozornie błahych czynników może mieć ogromny wpływ na jakość produktu, który z niej wychodzi. Od dużych i poważnych rzeczy, takich jak kwalifikacje pracowników oraz ich zaangażowanie, aż po takie drobiazgi, jak czystość powietrza na stanowiskach pracy, wszystko to ma ogromne znaczenie dla końcowego rezultatu pracy. Jeśli chcesz zaistnieć na rynku, jako godny polecenia i wart swojej ceny producent, musisz przestrzegać tych kilku zasad, dzięki którym osiągniesz najwyższą jakość wyrobów. 

Nowoczesne maszyny i narzędzia

W każdej fabryce bardzo ważny jest sprzęt. Jeśli zapewnione są odpowiednie narzędzia pracy, przebiega ona dużo szybciej i jest lżejsza niż wyłącznie ręczna i fizyczna produkcja. Maszyny oraz roboty, które można zakupić do fabryki, mogą znacząco wpłynąć na jakość wytwarzanych produktów. Maszyny, a konkretniej ich systemy, zaprogramowane są do wykonywania jednej czynności i robią to w sposób prawie że perfekcyjny. Oczywiście zdarzają się pomyłki, jednak występują one znacznie rzadziej niż w wypadku ludzkiej ręki. W pracy robota wyeliminowany jest element ludzki, który jest częstym powodem błędów na linii produkcyjnej. Zmęczony wielogodzinną zmianą pracownik może niestety wytwarzać gorszej jakości produkty, jednak kiedy jest on odpowiedzialny tylko za nadzorowanie pracy maszyny, męczy się on znacznie wolniej, a pomyłki zdarzają się bardzo rzadko. 

Umiejętności pracowników

Jeśli produkcja wymaga pracy ręcznej i wprawnej ręki, wykwalifikowani fachowcy to nieoceniony skarb. Wysokiej jakości produkty muszą wychodzić spod ręki osoby, która zna się na rzeczy i potrafi doskonale wykonywać swoją pracę. Na przykład produkcja ręcznie malowanej ceramiki, szkła czy innego rodzaju rękodzieła, wymaga doświadczenia i wprawy. Pamiętaj również o umożliwieniu pracownikom rozszerzania swoich kompetencji. Regularne szkolenia, webinaria czy konferencje ułatwią zatrudnionym osobom zdobywanie wiedzy i poszerzanie kwalifikacji. Inwestycja w swoich pracowników to zawsze dobrze wydane pieniądze, a ich większe umiejętności, to wyższa jakość produkcji. 

Czystość hali produkcyjnej oraz wysoka jakość powietrza

Czystość w miejscu pracy to podstawa w każdej branży. Porządek zapewnia bezpieczeństwo w fabryce oraz wpływa na wysoką jakość pracy oraz produkcji. Systemy clean room to droga do czystego powietrza w fabryce. W miejscu, w którym odbywa się produkcja, do powietrza emitowanych jest mnóstwo spalin, pyłów oraz innych niebezpiecznych dla zdrowia zanieczyszczeń. Mogą one mieć wpływ na samopoczucie pracowników, których praca będzie znacznie bardziej efektywna, jeśli będą oddychać świeżym i czystym powietrzem. Firma Otto Engineering Polska zapewnia firmom potrzebny do oczyszczania powietrza sprzęt. Zła jakość powietrza na hali produkcyjnej może powodować u pracowników szybsze zmęczenie, bóle i zawroty głowy, a nawet nudności, a niskie samopoczucie ma bezpośredni wpływ na jakość wyrobów spod ręki pracownika.

Zdjęcie główne: Kateryna Babaieva/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*